mistrzostwa karpiowe koła komorniki dębina 2013

 

 

 

           Wędkarstwo karpiowe to dziedzina, która w ostatnich latach przeżywa spory rozkwit. Tak jest również między innymi wśród Naszych członków koła, którzy chcąc łowić te ryby  wyspecjalizowali się w połowie dużych karpi i amurów, dlatego obecnie nikt nie wyobraża sobie, aby na stałe w terminarzu nie zagościły zawody o Karpiowe Mistrzostwo Koła. Taka rywalizacja w bieżącym roku odbyła się w dniach 15-18 sierpnia na łowisku Dębina. Zawody rozpoczęły się w czwartek o godzinie 13 i dla pełnej mobilizacji na samym początku ogłoszono konkurs na pierwszą rybę. Nagrodą była zgrzewka piwa i bon do baru leśnego u Borusa o wartości 50zł. Większość drużyn dodatkowo to zmobilizowało i już w ciągu pierwszej godziny były holowane 2 ryby, lecz niestety po krótkich holach zostały spięte. Pierwszą wyholowaną rybę powyżej 3kg, bo taki został ustalony minimalny ciężar ryby do wagi, po dwóch godzinach od rozpoczęcia zawodów złowił Paweł Wojtalak ze stanowiska „rów”, Paweł złowił karpia o wadze 5805g tym samym zgarniając pierwszą nagrodę tego turnieju, jak się później okazało nie ostatnią :) .

           Zawody trwały a wyniki zmieniały się jak w kalejdoskopie, trzeba przyznać, że rybki gryzły całkiem nieźle. Od samego początku ryba współpracowała prawie wszędzie, natomiast z upływem czasu zaczęło się wszystko zmieniać. Pierwsze 2 doby ryby brały na płytkiej wodzie, natomiast w ostatnią dobę przeniosły się na głęboką wodę i z kilku stanowisk, gdzie podium był prawie pewny ryba nagle zniknęła, jedynym wyjątkiem było stanowisko syfon, na którym to ryby brały od początku do końca zawodów. I właśnie na tym stanowisku podobnie jak w zeszłym roku wyłoniony został Mistrz Karpiowy Koła Komorniki na rok 2013 w składzie Sławomir Kowalczyk i Maciej Wawrzyniak z team trenerem Martynką, która towarzyszyła chłopakom przez całe zawody, Martynka to rodzynek w Naszej sekcji karpiowej, zapewniam, że pilny z niej uczeń

I V-ce Mistrzem zostali królowie ostatniej doby Paweł Nowak i Paweł Wiśniewski , którzy wskoczyli na podium z 6 miejsca po dwóch dobach łowienia. Był to jeden z przykładów, gdzie ryba zeszła na głęboką wodę, chłopaki okupowali stanowisko nr.6 (plaża).

II karpiowym V-ce Mistrzem Naszego koła zostali Arkadiusz Siejka i Paweł Wojtalak, którzy od samego początku walczyli o najwyższe podium, niestety tak jak wspominałem wcześniej w ostatnią dobę na niektórych stanowiskach ryba niespodziewanie całkowicie zniknęła i właśnie tak między innymi było na „rowie”.

 

Pozostałe wyniki:

IV miejsce z wynikiem 54030g stanowisko nr.10 team Piotr Staśkiewicz, Dominik Olejniczak

V miejsce z wynikiem 44470g stanowisko nr.2 team Marcin Woźny, Klaudiusz Augustyniak

VI miejsce z wynikiem 40180g stanowisko nr.3 team Przemo Nowak

VII miejsce z wynikiem 29680g stanowisko nr.1 team Bartek Kapela, Andrzej Kosmacz

VIII miejsce z wynikiem 25560g stanowisko nr.5 team Rafał Nowak, Henryk Żuk

IX miejsce z wynikiem 19430g stanowisko nr.13 team Rysiu, Paweł Milińscy

X miejsce z wynikiem 16440g stanowisko nr.14 team Sebastian Czajka, Paweł Rus

 

Wśród startujących został ogłoszony konkurs na największą rybę zawodów a nagrodą ufundowaną przez sklep leszcz.pl, bon o wartości 300zł oraz okolicznościowy puchar łowiąc okazałego karpia o wadze 16390g zgarnął Paweł Wojtalak ze stanowiska „rów”.

Organizując zawody chciałem, aby każdy uczestnik miał szanse na jakąś wygraną i taką nagrodą w tegorocznych Mistrzostwach była zasiadka weekendowa dla dwóch osób w dowolnym terminie w 2013 roku na łowisku Dębina. Nagroda została wylosowana wśród wszystkich uczestników a szczęśliwym zwycięzcą został team w składzie Marek Gonigroszek  i Ryszard Gołaszewski.

Sporą „zdobyczą” w trakcie całkiem niezłej integracji może pochwalić się jeden z teamów, który złowił całkiem nie tuzinkową sztukę, a nazwali ją „golec 29 900”. Podczas wędkowania ważna jest również dobra zabawa!

 

         Pogoda jak i atmosfera dopisała, podsumowując zawody, złowiono 56 sztuk karpi o wadze przekraczającej 3kg o łącznej wadze 463980g. Wśród wyciągniętych ryb było 12 sztuk powyżej 10kg.

Wszystkim Mistrzom i wygranym gratulujemy osiągniętych wyników a przegranym życzymy lepszych wyników w przyszłości!

 

           Chciałbym bardzo serdecznie podziękować sponsorom, którzy wsparli nas finansowo w realizacji tego projektu a byli to: sklep wędkarski leszcz.pl, firma klucze.net.pl oraz rozlewnia wód gazowanych wirenka.pl, za co w imieniu wszystkich uczestników bardzo dziękujemy. Dziękujemy również Stowarzyszeniu Miłośników Dębiny za udostępnienie łowiska, bez którego zawody nie mogłyby się odbyć.  Dziękuje również wszystkim zawodnikom za zdrową rywalizację i miłą atmosferę!

 

 

Rafał Nowak