mistrzostwa karpiowe koła dębina 2012

 

 

 

 

 

 

Ruszyły…

     14 września po raz pierwszy w historii Naszego koła zostały rozegrane Karpiowe Mistrzostwa Naszego Koła. Zawody, które trwały łącznie do 16 września zostały przeprowadzone na zbiorniku Dębina. Łowisko Dębina to 4 stawy Grundela, Słoneczny, Dębowy (z rowem) i Borusa.  Nasze zawody odbyły się na stawie Borusa oraz na stawie Dębowym. Stawy połączone małym kanałem, który to ryby często odwiedzają, dlatego też jest to jedno z najlepszych stanowisk.

    Na starcie stanęło 21 zawodników, którzy rywalizowali między sobą o zaszczytny tytuł Karpiowego Mistrza Koła, o największą rybę zawodów oraz o najlepszy Team. 

    Karpiowym Mistrzem Koła na rok 2012 został kolega Andrzej Kosmacz, który mimo kapryśnej pogody oraz wyjątkowo słabego okresu żerowania ryb zdołał skusić do brania aż 4 karpie i tym samym osiągnął wynik 31,600kg, tuż za nim z tytułem I wicemistrza uplasował się Piotr Łysiak, który złowił 2 karpie o łącznej wadze16,880kg, II wicemistrzem a zarazem ostatnim z mistrzów został Arkadiusz Siejka, Arek złowił jednego karpia o wadze 7,800kg.

    Zawodnicy walczyli o szereg cennych nagród a cała trójka naszych Mistrzów została dodatkowo udekorowana medalami i pucharami. Zwycięzca zawodów otrzymał wędkę karpiową ufundowaną przez zaprzyjaźniony sklep wędkarki leszcz.pl z Poznania. Puchar oraz nagrodę za największą rybę ufundowali sklep wędkarki „mała rybka” oraz bar „kurczak” z Komornik, wspomniane upominki zgarnął Piotrek Łysiak, który złowił największego karpia o wadze 8,620kg (ale zapewniam, że pływają tam dwukrotnie większe), a dowodem tego jest karp, którego osobiście podbierałem  złowiony tydzień po zawodach o wadze 14,140 przez członka naszego koła Pawła Nowaka.

    Chciałbym w imieniu wszystkich uczestników zawodów serdecznie podziękować sponsorom za ufundowanie cennych nagród.

 

Mistrz Karpiowy Koła na rok 2012

I v-ce Mistrz Piotr Łysiak

 

II v-ce Mistrz Arkadiusz Siejka

Puchary oraz nagrody w zawodach