zawody karpiowe Carp Team Komorniki Dębina 2014

 

Ostatnie starcie...

 

 

 

   Były to zawody, które w znacznym stopniu decydowały, kto stanie na najwyższym podium w Karpiowych Mistrzostwach Naszego Koła . Zawody, które były podsumowaniem tegorocznych zmagań naszej karpiowej sekcji a było to w dniach 14-17 sierpnia na łowisku Dębina, na łowisku, na którym wydarzyć mogło się wszystko i tak też było

   Pierwszą rybą, która złowiona została nie długo po rozpoczęciu zawodów mogli pochwalić się zawodnicy ze stanowiska nr.13 Rafał Nowak i Henryk Żuk a był to karp o wadze 7240g. Tradycyjnie pierwsza ryba otrzymała zgrzewkę piwa.

 

 

   Konkurencja o największą rybę, codziennie ulegała zmianie, po pierwszej dobie był to karp o wadzę 11,5kg, po drugiej przeszło 12kg a następnie złowiony został kolejny okaz tym razem przez Bartosza Łyszczarza na stanowisku 12, który okazał się największym tych zmagań a był to przepięknej urody karp pełnołuski o wadzę 13,05kg. Bartosz otrzymał pamiątkową statuetkę oraz bon o wartości 200zł, który ufundował sklep wędkarski www.leszcz.pl

 

 

   W zawodach od samego początku prym wiódł  team na stanowisku 13, który po pierwszej dobie złowił 8 ryb, tym samym zawieszając  wysoko poprzeczkę. Mimo że następne 2 doby nie były już tak rewelacyjne koledzy Rafał Nowak i Henryk Żuk wygrali całe zawody łowiąc 12 ryb o łącznej wadzę 102,55kg.

 

Drugie miejsce z wynikiem 63,7kg zajęli, Piotr Staśkiewicz i Dominik Olejniczak

 

Trzecie miejsce z wynikiem 54,14kg zajęła drużyna Roman Karasiński i Arkadiusz Kaczmarek

 

IV miejsce z wynikiem 50,28kg zajęli Bartłomiej Kapela i Sebastian Czajka

V miejsce z wynikiem 34,6kg zajęli Marek i Jarek Gonigroszek

VI miejsce z wynikiem 28,46kg zajęli Krzysztof Krakowiak i Bartosz Łyszczarz

VII miejsce z wynikiem 24,31kg zajęli Klaudiusz Augustyniak i Marcin Woźny

VIII miejsce z wynikiem 22,78 zajął Paweł Rus

IX miejsce z wynikiem 12,91kg zajęli Arkadiusz Siejka i Paweł Wojtalak

X miejsce z wynikiem 10,68 zajęli Sławomir Kowalczyk i Maciej Wawrzyniak

XI miejsce z wynikiem 8,85kg zajęli Ryszard i Paweł Milińscy

XII miejsce z wynikiem 3,15kg zajeli Wojciech Tabaka i Marcin Turski

 

W sumie złowiono 51 karpi powyżej 3kg o łącznej masie 415,41kg.

 

   Na zakończenie chciałbym podziękować sklepowi leszcz za ufundowaną nagrodę w postaci bonu do sklepu, Stowarzyszeniu Miłośników Dębiny za udostępnienie łowiska, serdecznie dziękuję sędziom za ich pracę a przede wszystkim dziękuję Heniowi, który w te działania był zaangażowany najwięcej,  dziękuję również wszystkim zawodnikom, którzy jak zwykle stworzyli miła i zdrową atmosferę.

 

Rafał Nowak