Big Fisherman

W dosłownym tłumaczeniu wielki rybak, a w rzeczywistości niedościgniony wędkarz. Tak właśnie możemy dzisiaj powiedzieć o naszym koledze z koła, który jako pierwszy w jego ponad dwudziestoletniej historii wygrał wszystkie pięć zawodów wędkarskich zaliczanych w danym roku do kategorii GrandPrix. Tym człowiekiem o niesamowitej pasji, ale również wiedzy i wyjątkowym instynkcie wędkarskim jest Dawid Bazylak. Niejednokrotnie już w przeszłości udowadniał swoje ponadprzeciętne umiejętności, ale tym razem udało mu się pokonać wszystkich konkurentów i z kompletem 500pkt oraz z tytułem Mistrz Koła sezonu 2016 zameldować się na zwycięskim podium turnieju. Dodać należy, że każdy konkurs odbywał się za każdym razem w innym miejscu i na innej wodzie, gdzie specyfika wędkowania zawsze była inna. Serdecznie gratuluję, a pozostałych kolegów zachęcam do podglądania u kolegi Dawida tej niebywałej sztuki wędkarskiej przygotowując się do przyszłorocznych zmagań.

Poniżej tabela zawodów z 20 sierpnia na zbiorniku Radzyny o Mistrzostwo Koła:

Imię i Nazwisko Miejsce w zawodach Punkty Punkty do GrandPrix
Bazylak Dawid I 6360 100
Podżerek Paweł II 6200 80
Kowalczyk Sławomir III 5420 65
Żuk Henryk IV 5120 50
Miliński Jakub V 4740 40
Miliński Ryszard VI 3860 30
Miliński Mateusz VII 3820 20
Wawrzyniak Łukasz VIII 3600 15
Wojtalak Paweł IX 3320 10
Grabowski Krzysztof X 3260 5

Na uwagę jak widać zasługuje bardzo zbliżona do zwycięzcy pozycja Kol. Pawła Podżerka, który od pewnego czasu jest wschodzącą gwiazdą naszych zawodów i o mały włos tym razem nie odebrałby Dawidowi tytułu.

A oto ostateczna klasyfikacja tegorocznego GrandPrix:

Imię i Nazwisko Miejsce Suma pkt
Bazylak Dawid I 500
Miliński Jakub II 200
Podżerek Paweł III 165
Wawrzyniak Łukasz IV 135
Krakowiak Krzysztof V 130
Miliński Ryszard VI 105
Kowalczyk Sławomir VII 105
Szulc Łukasz VIII 100
Wojtalak Paweł IX 100
Paczkowski Jerzy X 85

Pierwsze 5 miejsc w tym rankingu zostanie uhonorowane poza pamiątkowymi dyplomami dodatkowymi nagrodami ufundowanymi przez kapitułę konkursu w osobie jego Patrona Kol. Mariana Adamskiego Przewodniczącego Rady Gminy Komorniki. Ceremonia wręczenia tych nagród wraz z dyplomami odbędzie się podczas corocznego Walnego Zgromadzenia Członków Koła w styczniu przyszłego roku. Zarząd Koła ponadto przyznaje zwycięzcy turnieju (finansowane z budżetu koła) pełne opłaty za wędkowanie w przyszłym sezonie. Drugie miejsce otrzyma darmową opłatę okręgową, a trzecie darmową składkę członkowską. Bardzo serdecznie gratuluję wszystkim tegorocznym uczestnikom zawodów, mam nadzieję, że atmosfera sportowej rywalizacji była dla wszystkich na satysfakcjonującym poziomie. Zachęcam również do udziału w przyszłorocznych zmaganiach mając nadzieję, że dopiszą nam tak jak w tym roku: pogoda, frekwencja, dreszczyk emocji i dobra zabawa.

Na deser i jakby sportowe dopełnienie sezonu Zarząd Koła zorganizował 3 września zawody spinningowe. Zawodnicy biczowali kijami naszą rodzimą wodę, czyli j. Rosnówko. Po kilkugodzinnej walce na podium stanęli:

I miejsce: Marek Gonigroszek

II miejsce: Krzysztof Krakowiak

III miejsce: Mateusz Heigelmann

Również szczerze gratulujemy sukcesów w tej odmiennej, jeśli chodzi o zawody dyscyplinie.

Na zakończenie pozostaje mi jeszcze zaprosić wszystkich naszych wędkarzy do zaangażowania się w coroczną jesienną akcję sprzątania brzegów naszych jezior, czyli Rosnówka i Chomęcickiego. O szczegółach i terminie powiadomimy na naszej stronie internetowej www.pzwkomorniki.pl i fanpage, do których odwiedzania na bieżąco gorąco namawiam.

Z wędkarskim pozdrowieniem
Prezes Gminnego Koła Wędkarskiego w Komornikach
Piotr Wiśniewski