Dzieci i ryby …

Kiedyś pewnie należałoby dokończyć, że głosu nie mają. Dziś okazuje się, że wręcz przeciwnie, w naszym kole wędkarskim mają coraz więcej głosu, mają także coraz więcej w nim do powiedzenia. Można było się o tym przekonać 2 czerwca podczas corocznych dziecięcych zawodów wędkarskich połączonych z małym festynem. Impreza ta jest corocznie organizowana przez Zarząd Gminnego Koła Wędkarskiego PZW w Komornikach jako towarzysząca obchodom Dni Komornik i cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem.

Dowodem na to może być fakt, że już od godziny 7.00 rano pierwsi najmłodsi adepci sztuki wędkarskiej pojawili się na terenie przystani w Rosnówku w oczekiwaniu na początek imprezy. Musieli jednak czekać aż godzinę, ponieważ start przewidziany był na 8.00, a w materiałach reklamowych GOK-u błędnie został wpisany na 7.00. To jednak nie zniechęciło młodych zawodników, którzy z wielkim zapałem wkrótce przystąpili do rywalizacji. Rywalizacja ta była zacięta i trwała do późnych godzin popołudniowych, ponieważ stanęło do niej w sumie od początku aż 48 wędkarskich kadetów w wieku od 5 do 14 lat. Niektórzy przez cały rok czekali na swoją wymarzoną nagrodę i już na wstępie pytali, czy tym razem także do zdobycia jest samochód „cycepa”. Zabawy było co niemiara, a każdy uczestnik otrzymał nagrodę oraz upominkowy medal. Najlepsi oczywiście uhonorowani zostali okolicznościowymi dyplomami i dodatkowymi nagrodami. Wszystkie dzieci wraz ze swoimi opiekunami bardzo dobrze się bawili mogąc skosztować przy okazji potraw z grila i ciesząc się przy okazji ładną i dopisującą w tym dniu pogodą. Już dzisiaj docierają do mnie smutne głosy i żale tych, których wystraszył deszcz dnia poprzedniego i przez to zrezygnowali z przyjazdu nad jezioro. Jestem pewien, że w przyszłym roku możemy spodziewać się jeszcze większej liczby chętnych do udziału w tej wędkarskiej przygodzie. Dziękuję wszystkim opiekunom, którzy zrezygnowali z niedzielnego porannego leniuchowania i postanowili towarzyszyć swoim podopiecznym w tej zabawie. Dziękuję również organizatorom zaangażowanym w organizację festynu w osobach Arkadiusza Siejki, Rafała Nowaka, Zbigniewa i Roberta Konstanciaków, Macieja i Łukasza Wawrzyniaków i Klaudiusza Augustyniaka, a także Bartka Górnego, który zapewnił oprawę muzyczną. Szczególne słowa podziękowania kieruję również do sponsorów, którzy wspomogli nas w organizacji, a w szczególności właścicielkom: dziecięcego salonu fryzjerskiego w Plewiskach przy ul. Grunwaldzkiej 473, sklepu wędkarskiego-zoologicznego „Mała Rybka” w Komornikach przy ul. Pocztowej 13, oraz firmie „ONNINEN”.

Przede wszystkim jednak składam gorące i serdeczne gratulacje laureatom poszczególnych konkurencji, a mianowicie:

MiejsceZawody wędkarskieZawody strzeleckieRzuty lotką
IEwa WitkowskaKonrad WiśniewskiEwa Witkowska
IIJan SzulcKuba AniołaWaldek Giziński
IIIKuba WietrzykowskiKamil KonstanciakJan Cichy

Słowa uznania należą się ponadto zwycięzcom w klasyfikacji generalnej GP, a więc tym wyłonionym po podsumowaniu wszystkich powyższych konkurencji. Okazało się, że w tym zestawieniu najlepsi byli w kolejności:

I: Ewa Witkowska,

II: Kamil Konstanciak,

III: Konrad Wiśniewski.

Ewa Witkowska

Jeszcze raz gratuluję i już dziś zapraszam wszystkie dzieci za rok.

Szczegółowe informacje, a także fotorelacja jest dostępna na naszej stronie internetowej www.pzwkomorniki.pl.

Zanim ci młodzi Mistrzowie pokazali nam jak się wędkuje, starsi troszkę amatorzy tego sportu postanowili spotkać się nad jeziorem Strykowskim i powalczyć o Puchar Wójta Gminy Komorniki. Było to jak nam wiadomo 25 maja, a konkurencja ta, zaliczana do turnieju GrandPrix Koła już drugi raz w tym roku dostarczyła nam punktów do turniejowej tabeli. Oto wyniki tych zawodów i zestawienie punktów w tabeli GP Koła:

Imię i NazwiskoMiejsce w zawodachPunktyPunkty do GrandPrix
Bazylak JakubI7480100
Nowak RafałII552080
Żuk HenrykIII492065
Bazylak DawidIV426050
Siejka ArkadiuszV400040
Miliński RyszardVI378030
Miliński JakubVII360020
Wojtalak PawełVIII358015
Nowacki AndrzejIX352010
Karasiński RomanX35005
GP Koła PZW Komorniki

Podsumowanie GPX 2013 Koła po zawodach w Strykowie:

Imię i NazwiskoMiejscePunkty do GrandPrix
Rafał NowakI160
Bazylak DawidII150
Bazylak JakubIII150
Żuk HenrykIV75
Olejniczak DominikV65
Siejka ArkadiuszVI40
Moskalik WiesławVII40
Kaczmarek ArkadiuszVIII30
Miliński RyszardIX30
Łysiał PiotrX20
Miliński JakubXI20
Michalak ŁukaszXII15
Wojtalak PawełXIII15
Nowacki AndrzejXIV10
Rus PawełXV5
Karasiński RomanXVI5

Pisząc ten artykuł, jednocześnie zaczynam szykować się do wyjazdu nad j. Rosnówko, gdzie 16 czerwca podczas turnieju rozgrywanego w dwóch kategoriach wiekowych poznamy Mistrza Koła seniorów i juniorów do lat 16. O wynikach poinformuję oczywiście w pierwszej kolejności na stronie internetowej, a następnie w powakacyjnym wydaniu Nowin Komornickich. Podczas wakacji będzie można zdobyć jeszcze jeden puchar, a mianowicie będzie to Puchar Lata. Konkurencja z nim związana odbędzie się po raz drugi w tym roku nad jeziorem Strykowskim w dniu 21 lipca. Zawodnicy będą mogli używać tylko jednej wędki przystosowanej do połowu metodą spławikową, gruntową lub drgającej szczytówki. To już czwarta w tym roku konkurencja, po której zakończeniu powoli będzie można zacząć obstawiać potencjalnych finalistów. Chętnych do wzięcia udziału w zawodach proszę o dokonywanie zapisów za pomocą wiadomości e-mail pod adresem: pzwkomorniki@gmail.com lub za pomocą wiadomości sms na numer: 507 007 911 z podaniem Imienia i Nazwiska oraz deklaracji wyjazdu autobusem. Wyjazd autobusu o godz. 6.00, a zbiórka na miejscu nad brzegiem od strony Januszewic najpóźniej o godz. 7.00.

W przypadku małej frekwencji ze strony osób chętnych do skorzystania z wyjazdu autobusem zastrzegam, że może być on odwołany. Życzę wszystkim wędkarzom, ale i sympatykom wędkarstwa gorącego lata i miłych chwil spędzonych nad wodą.

Z wędkarskim pozdrowieniem
Prezes Gminnego Koła Wędkarskiego PZW w Komornikach
Piotr Wiśniewski

Na koniec jeszcze krótki wywiad z Kamilem Konstanciakiem, który zajął II miejsce w zawodach dla dzieci:

PW – Kamilu, czy możesz zdradzić jak zacząłeś swoją młodą karierę z wędkarstwem?

KK – Pierwszy raz na ryby zabrał mnie tata jak miałem 7 lat i tak to się właśnie zaczęło.

PW – Na jaki zestaw wędkarski lubisz łowić?

KK – Najbardziej lubię łowić na lekki zestaw „flot”.

PW – Jak oceniłbyś w dwóch zdaniach zawody wędkarskie organizowane dla dzieci?

KK – Bardzo mi się podobało, ponieważ jest w tym dużo zabawy. Ponadto można sobie miło i rodzinnie spędzić trochę czasu.

PW – Zająłeś w sumie drugie miejsce w GP, a trzecie w strzelaniu z wiatrówki – czy spodziewałeś się tak wysokiego wyniku przed zawodami?

KK – Myślałem, że uda mi się zająć miejsce w pierwszej dziesiątce. Na początku zawodów dobrze mi szło w konkurencji wędkowania, ale pod koniec ryby niestety przestały brać i w sumie spadłem na niższą pozycję.

PW – Dobrze ci szło natomiast w strzelaniu – brałeś nawet udział w dogrywce strzeleckiej – skąd takie dobre oko i celność?

KK – Kiedyś mój wuja pozwolił mi poćwiczyć jego wiatrówką. Czasami robimy sobie a nim razem zawody na ogródku w strzelaniu do tarczy.

PW – Czy taka rozrywka na wolnym powietrzu jest Twoim zdaniem lepsza niż np. siedzenie przed komputerem?

KK – Zdecydowanie tak, lepiej wpatrywać się w spławik niż męczyć oczy przed monitorem.

PW – Chciałbyś może jeszcze na koniec dodać coś od siebie?

KK – Cieszę się z osiągniętego wyniku pomimo tego, że się go nawet nie spodziewałem. Wiem, że trudno będzie go poprawić w przyszłym roku, ale spróbuję.

PW – To tego Tobie właśnie życzę i gratuluję zajętego drugiego miejsca.