Dzień Dziecka 2024 – Zawody dla najmłodszych

Jak już tradycją w naszym Kole się stało, co roku organizowane są zawody dla najmłodszych adeptów wędkarstwa. W tym roku nie mogło być inaczej, tak więc 2 czerwca o godzinie 9.00 przy stanicy wędkarskiej w Rosnówku zebrało się 39 dzieci z naszej gminy w wieku od 5 do 15 lat z rodzicami/opiekunami, by zmierzyć się w zmaganiach o złowienie jak największej ilości ryb. Po części organizacyjnej, o godzinie 9:45 zabrzmiał dźwięk syreny oznaczający start zawodów, które trwały równo 2 godziny. Pogoda i humory dopisywały przez cały czas trwania zawodów.

W przerwie na ważenie ryb i liczenie punktów przez sędziów, dla chętnych młodych wędkarzy była możliwość przystąpienia do egzaminu na kartę wędkarską, z czego chętnie młodzież korzystała.

Jedną z atrakcji na Wędkarskim Dniu Dziecka był pokaz wędkarstwa karpiowego przygotowany przez zaprzyjaźniony z naszym Kołem Team „Wykiwać Kabana”. Po pokazach na każdego z uczestników czekała grillowana kiełbaska.

Po posiłku nastała długo wyczekiwana przez uczestników ceremonia zakończenia zawodów oraz ogłoszenie wyników.

W kategorii dziewcząt Big Fisha???? złowiła Zosia Bazylak.

????????Pierwsze miejsce zajęła Maja Milińska, druga na podium ????stanęła Maja Szeszuła, trzecia zaś ???? była Lena Heigelmann.

W kategorii chłopców Big Fisha ???? złowił Adam Cichocki.

???????? Pierwsze miejsce zajął Sebastian Siejka, drugi na podium ???? stanął Grzegorz Stręk, trzecie miejsce ???? zajął Szymon Karasiński.

Oprócz pamiątkowych pucharów oraz nagród rzeczowych dla zwycięzców, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Gratulujemy zwycięzcom, a także dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród:

Firmie Ol-Bud, Firmie Kom- Stal Komorniki za napoje i słodycze na dzisiejsze zawody, kol. Grzegorzowi Czerwińskiemu za ufundowanie nagród rzeczowych, Rodzinnej Firmie z Dopiewa państwu R.B. Bartkowiak za pyszne miody z własnej pasieki dla zwycięskiego trio w kategorii chłopców i dziewcząt.

Podziękowania również dla kolegów z Teamu „Wykiwać Kabana” za pokaz metod wędkarskich.

Do zobaczenia na kolejnych zawodach.

Z wędkarskim pozdrowieniem ????

Sekretarz Koła

M. Śmigaj