Pogoda dla wędkarzy

Nawiązując tym tytułem do popularnego kiedyś serialu „Pogoda dla bogaczy” można z całą pewnością stwierdzić, że po rozegranych w Buczu 4maja zawodach o Puchar Prezesa to właśnie wędkarzy można uznać za 100% bogaczy. Uczestnicy tej imprezy nie dosyć, że mogli cieszyć się w tym dniu nienaganną pogodą to jeszcze mieli do dyspozycji obfity catering, oraz obsypani zostali gradem cennych nagród.

Na ilość wyłowionych ryb również nie mogli narzekać, dlatego całe wydarzenie można uznać za niezwykle udane. Poniżej przedstawiam początkową klasyfikację GrandPrix, z której jasno wynika, że zdobywcą Pucharu Prezesa sezonu 2013 został Dawid Bazylak. Gratulujemy.

Pierwsze miejsce - Dawid Bazylak
Imię i Nazwisko Miejsce w zawodach Punkty Punkty do GrandPrix
Bazylak Dawid I 13600 100
Rafał Nowak II 11240 80
Olejniczak Dominik III 9160 65
Bazylak Jakub IV 8780 50
Moskali Wiesław V 7520 40
Karczmarek Arkadiusz VI 6060 30
Łysiał Piotr VII 5260 20
Michalak Łukasz VIII 4620 15
Żuk Henryk IX 4260 10
Rus Paweł X 4140 5

Bardzo miłym akcentem podczas wręczania nagród za poszczególne miejsca było zrzeczenie się przez Kol. Rafała Nowaka swojej nagrody na rzecz najmłodszego uczestnika zawodów. Bardzo dziękuję koledze Rafałowi za ten gest, który pokazuje, że wśród najlepszych w kole wędkarzy zdobywanie nagród w zawodach nie jest celem samym w sobie. Liczy się też w tym miejscu duch sportowej i koleżeńskiej rywalizacji, bez którego nasze imprezy były by z pewnością dużo mniej atrakcyjne.

Mając powyższe na uwadze pragnę przypomnieć i jeszcze raz zaprosić na kolejne nasze imprezy, na których mam nadzieję nie zabraknie nam ani tego ducha ani co też ważne pogody.

Rozgrywka o zdobycie Pucharu Wójta Gminy Komorniki odbędzie się już 26 maja w miejscowości Januszewice nad jeziorem Strykowskim. Wędkować tam będziemy na jedną wędkę metodą spławikową, gruntową lub drgającej szczytówki. Oprócz wymienionego pucharu do zdobycia będzie tradycyjnie dziesięć nagród, które wręczymy podczas wspólnego grilowania po zakończeniu turnieju. Dla niezmotoryzowanych dostępny będzie transport autobusowy, który tak jak zawsze wyjedzie z Komornik z placu pod Biedronką o nieprzekraczalnej godzinie 6.00. Zawody potrwają do godziny 12.00, a startować w nich mogą osoby z aktualnie opłaconymi opłatami PZW, przy czym startowe nie będzie pobierane. Ze względów organizacyjnych proszę o zgłaszanie swojego uczestnictwa do 25 maja włącznie z podaniem Imienia i Nazwiska oraz opcji podróży autobusem. Przypomnę, że każdy swoje uczestnictwo zgłasza za pomocą wiadomości e-mail na adres: pzwkomorniki@gmail.com lub za pomocą wiadomości sms na telefon komórkowy 507-007-911.

Przełom maja i czerwca to Dni Komornik i Dzień Dziecka, w których nasze koło stara się również zaakcentować swoją obecność. Dlatego 2 czerwca odbędą się nad jeziorem w Rosnówku zawody wędkarskie dla dzieci w wieku do 14 lat połączone z innymi konkurencjami sprawnościowymi zorganizowanymi w formie wędkarskiego festynu. Zbiórka uczestników wraz z opiekunami na terenie przystani wędkarskiej o godzinie 8.00. Młodych wędkarzy prosimy o zabranie ze sobą odpowiedniego stroju, jednej wędki oraz dobrego humoru. Czekają ciekawe nagrody i niezwykła przygoda. W tym samym dniu, kilka godzin po zakończeniu festynu nad wodą, dzieci biorące udział w obchodach Dni Komornik na terenie stadionu przy ul. Jeziornej również będą mogły wziąć udział w wędkowaniu. Będzie to wędkowanie na sucho, ale wyłowić będzie można różne ciekawe nagrody. Wszystkie dzieci serdecznie zapraszamy mając nadzieję, że oprócz nagród połkną również wędkarskiego bakcyla.

Natomiast zapaleńców wędkarstwa z naszego koła z mocno zakotwiczonym bakcylem zapraszam 16 czerwca nad jezioro Rosnówko w okolice zjazdu od ul. Jaskółczej do walki o tytuł Mistrza Koła. Tytuł ten będzie mogło otrzymać dwóch wędkarzy, osobno w kategorii juniorów do lat 16 i osobno w kategorii seniorów. Obowiązywać będą takie same zasady wędkowania na jedną wędkę jak w poprzednim konkursie. Zbiórka nad jeziorem o godzinie 7.00 celem dokonania losowania stanowisk, zajęcia miejsc i wstępnego nęcenia. Czas wędkowania to godziny od 8.00 do 12.00. Po zakończenie przewidziany oczywiście wspólny posiłek w atmosferze wręczania trofeum. Zapisów proszę dokonywać w analogiczny sposób jak opisany powyżej do dnia 15 czerwca.

Kolejnymi zawodami z tej serii GrandPrix będą zawody o Puchar Lata przewidziane na niedzielę 21 lipca. Będą to ostatnie w tym roku zawody wyjazdowe, kiedy to ponownie udamy się na sprawdzone miejsce do Januszewic nad jeziorem Strykowskim. Wyjazd autobusem o godz. 6.00 z placu pod Biedronką. Zasady takie same jak zwykle na jedną wędkę, a czas zawodów również taki sam, czyli do godziny 12.00. Zapisy uczestników trwać będą do 20 lipca.

O tym wydarzeniu, jak i o następnym postaram się przypomnieć jeszcze raz w czerwcowym wydaniu Nowin Komornickich, w których podsumuję wszystkie dotychczasowe rezultaty. Pragnę przypomnieć również o możliwości śledzenia na bieżąco wszystkich wydarzeń i aktualności Gminnego Koła Wędkarskiego PZW nr 153 w Komornikach na naszej stronie internetowej pod adresem: www.pzwkomornik.pl, oraz polubienia naszego profilu na portalu społecznościowym facebook. Dziękując za zainteresowanie.

Prezes Gminnego Koła Wędkarskiego PZW w Komornikach
Piotr Wiśniewski