Walne Zebranie Sprawozdawcze Koła Nr 153 Komorniki

Dnia 3 grudnia o godz. 17.15 w sali „Piwnica” w Komornikach odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Koła Nr 153 Komorniki. Był to drugi z wyznaczonych terminów, ponieważ frekwencja niestety, jak co roku, nie dopisała i zgodnie ze statutem i ordynacją wyborczą do podstawowego trybu zabrakło kworum, czyli ponad 50% członków Koła. Po głównej części sprawozdawczej zebrania, omówione zostały kwestie związane z naszym Kołem:

  • remont stanicy,
  • polepszenie wjazdu od ul. Jaskółczej,
  • zarybianie jeziora,
  • sprzątanie i przygotowanie jeziora dla wędkarzy,
  • 30-lecie naszego Koła.

Podany został również harmonogram zawodów na rok 2024 r.

(więcej…)

Zawiadomienie o Walnym Zgromadzeniu Sprawozdawczym Członków Koła PZW Nr 153 Komorniki

Na podstawie §57 pkt. 3 Statutu PZW oraz Uchwały nr 38/VII/2023 Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego z dnia 28 lipca 2023 r. w sprawie: określenia terminów Walnych Zgromadzeń Sprawozdawczych w Kołach Polskiego Związku Wędkarskiego w kadencji 2022-26, Zarząd Koła zwołuje

na dzień 3-12-2023 r.

godz. 17:00

Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze Członków Koła

Zgromadzenie odbędzie się w sali ” Piwnica” mieszczącej się na ulicy Stawnej 7/1 ( budynek Ośrodka Zdrowia ) w Komornikach.

W przypadku braku kworum w pierwszym terminie wyznacza się drugi termin zgromadzenia na dzień 3-12-2023 r. godz. 17.15

Sekretarz Koła                    Prezes Koła
Marcin Śmigaj                   Piotr Wiśniewski


Sprzątanie jeziora Rosnowieckiego

W sobotni ranek 18.11.2023, grupa wędkarzy wraz z zarządem Koła zebrała się nad jeziorem Rosnowieckim celem posprzątania brzegów jeziora, a także ogarnięcia stanicy wędkarskiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy dziś przyszli nad wodę na sprzątanie.

(więcej…)

VI zawody spinningowe Gminnego Koła Wędkarskiego o puchar Wojciecha Idzikowskiego

8 października 2023 odbyły się VI zawody spinningowe Gminnego Koła Wędkarskiego PZW Komorniki o puchar Wojciecha Idzikowskiego.

Wyniki:

I miejsce

Mateusz Miliński z największą łączną wagą i największą rybą szczupakiem 1,5kg,

II miejsce

Dawid Bazylak

III miejsce

Paweł Marachowski.

Nasze zawody od samego początku zaszczycił swoją obecnością Pan Robert Taszarek, wielokrotny Mistrz Świata i wielokrotny Mistrz Polski w wędkarstwie spinningowym.

Pan Robert Taszarek służył poradą i sugestią wszystkim zainteresowanym, opłynął z Prezesem Piotrem Wiśniewskim i Pawłem Szczesnowskim obszar jeziora Rosnowsko-Chomecickiego analizując przy okazji jego batymetrię pod kątem bytowania drapieżników oraz podziwiając jego przyrodnicze walory.

(więcej…)

My się zimy nie boimy

Takiej pięknej pogody u schyłku roku już dawno nie było. Jest to także wymarzony czas i aura dla wędkarzy spinningistów, którzy z uśmiechem spacerują wokół wszelakich zbiorników biczując i przeczesując wodę rozmaitymi przynętami.

Również w naszym kole nie pozostaliśmy bierni w tym temacie i postanowiliśmy już na stałe wpisać do naszego kalendarza zawodów jesienne zawody spinningowe.

Będą one odbywały się corocznie w okresie jesiennym nad jeziorem Rosnówko przy czerwonym murze i decyzją Prezydium Zarządu Koła będą to zawody o Puchar Wojciecha Idzikowskiego. Decyzję tą motywujemy wyjątkowym zaangażowaniem Kol. Wojciecha w kształt i utrzymanie tej części linii brzegowej jeziora gdzie ten konkurs będzie się odbywał.

(więcej…)

Gra o tron – Epilog

Zastanawiałem się, czy utrzymać styl wcześniejszego artykułu, ale doszedłem do wniosku, że dla osób, które go nie czytały mógłby być trochę dziwny. Dlatego napiszę zakończenie zwykłą prozą a zainteresowanych zachęcam do lektury wcześniejszego tekstu.

(więcej…)

Gra o tron

Może te kilka zdań to nie będzie powieść rodem z tych opisanych na kartach George’a R. R. Martina, ale emocje które towarzyszą naszym wędkarzom podczas tegorocznych bitew nad różnymi wodnymi krainami z pewnością rodzą takie skojarzenia.

W tym roku nie samymi wędkarskimi potyczkami nasze przygody były usłane. Był też bal, ale i prawdziwe kobiece rywalizacje. Chociaż to wszystko już za nami, to jednak pisząc ten artykuł ostatecznych wyników i podsumowania tej historii jeszcze nie znam. Kto zdobędzie żelazny tron dowiemy się z następnego artykułu już w październiku. Ponieważ ostatnie nasze informacje na łamach Nowin pojawiły się w lutym i były tylko zapowiedzią tych wszystkich atrakcji to teraz postaram się pomimo ograniczonego miejsca o każdym wydarzeniu chociaż wspomnieć.

(więcej…)

Big Fisherman

W dosłownym tłumaczeniu wielki rybak, a w rzeczywistości niedościgniony wędkarz. Tak właśnie możemy dzisiaj powiedzieć o naszym koledze z koła, który jako pierwszy w jego ponad dwudziestoletniej historii wygrał wszystkie pięć zawodów wędkarskich zaliczanych w danym roku do kategorii GrandPrix. Tym człowiekiem o niesamowitej pasji, ale również wiedzy i wyjątkowym instynkcie wędkarskim jest Dawid Bazylak. Niejednokrotnie już w przeszłości udowadniał swoje ponadprzeciętne umiejętności, ale tym razem udało mu się pokonać wszystkich konkurentów i z kompletem 500pkt oraz z tytułem Mistrz Koła sezonu 2016 zameldować się na zwycięskim podium turnieju. Dodać należy, że każdy konkurs odbywał się za każdym razem w innym miejscu i na innej wodzie, gdzie specyfika wędkowania zawsze była inna. Serdecznie gratuluję, a pozostałych kolegów zachęcam do podglądania u kolegi Dawida tej niebywałej sztuki wędkarskiej przygotowując się do przyszłorocznych zmagań.

(więcej…)

Szczyt sezonu

Letnie miesiące to z pewnością wędkarski szczyt sezonu. Wyższa temperatura wody i bardziej ustabilizowana pogoda sprzyja udanym wypadom na ryby. Przekonało się o tym już w tym roku wielu wędkarzy korzystających z dobrodziejstw naszych lokalnych wód, a także uczestnicy biorący udział w organizowanych przez nasze koło wędkarskie różnych konkursach wędkarskich. Na początku czerwca udane zawody przy bezchmurnym niebie dla najmłodszych wędkarzy do lat 14tu odbyły się nad j. Rosnówko. Do wędek stanęło kilkudziesięciu młodych zapaleńców wędkarstwa i z pełną powagą pod czujnym okiem swoich opiekunów starało się wyłowić jak najwięcej ryb.

(więcej…)

Wędkarski Dzień Dziecka

Wędkarski Dzień Dziecka

Na brzegiem jeziora Rosnówka w dniu 5 czerwca odbyły się zawody wędkarskie dla najmłodszym wędkarzy z naszej gminy, których jak co roku organizatorem było Gminne Koło Wędkarskie w Komornikach. Wyśmienita pogoda już z samego rana przyciągnęła przyszłych Mistrzów. Po sprawnym losowaniu zawodnicy rozeszli się na wylosowane stanowiska i zaczęły się przygotowania. Jeden z zawodników zdradził nam tajną przynętę na swój połów, jak się później okazało, wybór był słuszny!

(więcej…)