Ryby, ryby, ryby …

Za nami kilka ładnych tygodni wyśmienitej wędkarskiej pogody. Wędkarska brać mogła do woli oddawać się utęsknionym chwilom spędzanym z kijami nad wodą, a nam również jak dotąd udało się zrealizować wszystkie zaplanowane na ten czas zadania. Podstawową sprawą było dokonanie przeglądu linii brzegowej naszych jezior zarówno od strony lądu jak i wody. Spotkaliśmy się w tym celu 17-tego kwietnia w dość licznym, bo ponad 30-osobowym gronie na terenie naszej przystani wędkarskiej i podzieliliśmy z góry ustalone obowiązki.

(więcej…)

Nowiny Wędkarskie

Wiosna już za oknem, dlatego najwyższy czas napisać kilka słów do wszystkich naszych wędkarzy i oczywiście również sympatyków wędkarstwa zainteresowanych naszymi sprawami.

31 stycznia odbyło się Walne Zebranie Członków Gminnego Koła Wędkarskiego. Oprócz ponad 60 wędkarzy na spotkanie z nami przybył Przewodniczący Rady Gminy, również wędkarz i członek naszego koła oraz wieloletni patron corocznego turnieju GrandPrix Kol. Marian Adamski. Po wysłuchaniu sprawozdań z działalności koła, oraz finansowych Kol. Marian pogratulował naszej organizacji wieloletniego zaangażowania w życie lokalnej społeczności i zapewnił nas o dalszym poparciu, na które możemy liczyć ze strony władz samorządowych. Bardzo serdecznie dziękujemy.

(więcej…)

Wędkarskie boje

Miesiące maj i czerwiec to specyficzny okres, który obfituje w wiele sportowych wędkarskich rywalizacji. Od momentu, kiedy rozpoczęliśmy w kwietniu na łowisku Bucz nasz waleczny sezon odbyły się już zawody nad j, Strykowskim 24 maja o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kol. Mariana Adamskiego i nad zalewem Średzkim 14 czerwca o Mistrzostwo Koła. Mistrzem Koła w tym roku po zaciętej walce został Dawid Bazylak, a Puchar Przewodniczącego zabrał do domu jego brat Jakub Bazylak. Obu braciom serdecznie gratuluję osiągniętych wyników. Trzeba przyznać, że bez względu na czas, miejsce i warunki obaj zawsze potrafią potwierdzić swoje umiejętności. Poniżej tabele z pełnymi wynikami oraz aktualne podsumowanie punktów z GrandPrix.

(więcej…)

Uśmiech Dziecka – bezcenne

PZW na Dzień Dziecka

Jak co roku Gminne Koło Wędkarskie w Komornikach z okazji Dnia Dziecka organizuję dla naszych najmłodszych festyn nad wodą. Dzieci walczyły o puchary, medale i atrakcyjne nagrody.

(więcej…)

Pierwsze koty za płoty

Sezon wędkarski w tym roku pomimo wczesnej wiosny rozpoczął się w moim odczuciu trochę niemrawo. Pogoda była niby ładna, ale temperatura bardzo zmienna. Taka zmienność nie wpływa korzystnie na zachowanie ryb, a i wędkarze tak jakby do końca jeszcze nie wiedzieli czy to już czas czy może jeszcze nie. Inauguracyjne zawody postanowiliśmy jednak zorganizować 19 kwietnia i tak też się stało. Prawie 50 wędkarzy uzbrojonych w po dwa mocne karpiowe zestawy zasiadło po regulaminowym losowaniu stanowisk na brzegach naszego ulubionego łowiska w miejscowości Bucz.

(więcej…)

Wiosenne porządki

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w sobotę 11 kwietnia odbyła się skoordynowana akcja sprzątania brzegów jezior Rosnówko i Chomęcice. Pogoda do takich prac była wręcz wymarzona. Nad jeziorem powitało nas wiosenne słońce i bezwietrzna ciepła 19 stopniowa aura. Chociaż liczyliśmy na większą frekwencję to chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom, którym nie jest obca społeczna inicjatywa i którzy wzięli udział w tej szczytnej akcji. Po raz kolejny udało nam się zebrać kilkanaście worków zalegających nad wodą śmieci. Dzięki naszemu zaangażowaniu z dużo większą przyjemnością będzie można spędzać teraz czas zarówno podczas wędkowania jak i rodzinnych spacerów. Po zakończonej pracy wszyscy wspólnie usmażyli sobie ogniskową kiełbaskę.

(więcej…)

Przed sezonem

W dniu 25.01.2015 r. odbyło się zwyczajne walne zgromadzenie członków Gminnego koła Wędkarskiego nr 153 w Komornikach. Pierwszą uchwałą zgromadzonych w sumie 56 członków koła przegłosowano, że prowadzącym zebranie będzie Piotr Wiśniewski, a protokół z niego sporządzi Zbigniew Konstanciak. W porządku obrad znalazły się między innymi sprawozdania z pracy Zarządu koła w roku ubiegłym, sprawozdania finansowe Skarbnika i Komisji Rewizyjnej, oraz sprawozdania z prac Społecznej Straży Rybackiej i Sądu Koleżeńskiego. Można było usłyszeć, że składkę członkowską w kole wykupiło w ubiegłym roku 362 wędkarzy, a do jeziora Rosnówko wpłynęło 200kg młodego karpia i 4,5kg węgorza.

(więcej…)

Dobry rok

Kiedy myślę o minionych miesiącach pod kątem zorganizowanych przez nasze koło zawodów wędkarskich to z czystym sumieniem mogę podsumować cały sezon dwoma słowami: „dobry rok”. Był to już dwudziesty rok działalności naszej organizacji, która skupia wszystkich okolicznych wędkarzy. Podczas całego tego okresu było wiele udanych sezonów, ale ten okazał się jednym z lepszych. Zarówno pod względem pogodowym jak i także organizacyjnym. Ryba również dopisywała, co tym bardziej poprawiało humory zawodnikom biorącym udział w naszych imprezach.

(więcej…)

20 lat minęło …

Nie jest to może jakiś niesamowity interwał czasowy, ponieważ nasze koło jest stosunkowo młodą jednostką PZW w porównaniu do innych kół, które mogą pochwalić się znacznie dłuższymi tradycjami, ale uważam, że warto przy tej okazji trochę powspominać. Nie mam zamiaru robić tego na łamach „Nowin”, bo zajęłoby to całe wydanie, ale chciałbym zaprosić na jubileuszowe zawody wędkarskie w sobotę 30-08-2014r. Będą to ostatnie zawody w tym roku z cyklu GrandPrix.

(więcej…)

Zmiany u wędkarzy

Mam nadzieję, że tytuł jest na tyle intrygujący, że artykuł przeczytają wszyscy czytelnicy Nowin Komornickich.

Zmian jest wiele, a na początek bardzo ważna informacja, że wszystkie formalności związane z wędkowaniem na wodach PZW i Wielkopolskiego Parku Narodowego można załatwiać już od kwietnia pod adresem siedziby Koła, czyli u Prezesa: w Komornikach na ul. Staszica 30.

(więcej…)