Karta wędkarska

Chciałbyś wędkować, nie masz karty? Dobrze trafiłeś – my Ci w tym pomożemy!

Po kolei omówię co trzeba zrobić, żeby zdobyć uprawnienia w postaci karty wędkarskiej.

Najpierw musisz zapoznać się z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb PZW (RAPR). To jest to, z czym powinieneś się dobrze zaznajomić. Następnie udajesz się do Naszego Koła w celu odbycia egzaminu. Za egzamin pobierana jest opłata w wysokości 70zł, którą przed przyjściem na egzamin, musisz opłacić. Wpłat należy dokonywać na konto:
Gminne Koło Wędkarskie PZW nr 153
ul. Staszica 30
62-052 Komorniki
Numer konta: 68 1090 1476 0000 0001 2240 0167 (Bank Zachodni WBK)
Tytułem: „opłata za egzamin”

Najlepiej jak do egzaminu przystąpisz dzień lub dwa po dokonaniu wpłaty i dobrze, jak będzie to ten sam miesiąc rozliczeniowy. Na egzamin możesz umówić się telefonicznie – 601-736-241.
Pamiętaj, przystępując do egzaminu musisz zabrać ze sobą dowód wpłaty i mieć przy sobie dokument tożsamości, potwierdzający Twoje imię i nazwisko, datę i miejsce urodzenia oraz adres zamieszkania.

Komisja egzaminacyjna sprawdzi Twoją znajomość, a następnie wystawi Ci dokument, z którym następnie udasz się do Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, na ul. 28 Czerwca 1956r nr 404 na terenie Poznańskiego Parku Technologiczno-Przemysłowego. Do tego konieczny jest wniosek (kliknij tutaj). Dokumenty należy złożyć w kancelarii, parter, pok. 002. Pamiętaj również o zdjęciach: jedno do starostwa, a drugie do koła (zdjęcia o wymiarach 2,3×2,8 cm). Za wydaną kartę wędkarską należy w starostwie uiścić opłatę w wysokości – 10 zł (opłatę załatwisz u nich na miejscu).
Kartę możesz odebrać po tygodniu – II piętro, pok. 207 lub poprosić o wysłanie pocztą. Dla osób zamieszkałych w Poznaniu karta wydawana jest w Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa – Oddział Działalności Rolniczej, 61-770 Poznań, ul. Matejki 50, I piętro, pok.113. Siedem dni to termin urzędowy na wydanie karty wędkarskiej.
Jeżeli masz pytania do Starostwa możesz zadzwonić po numer 61 8418-827 a wszystkiego się dowiesz. Jak załatwisz wszystko w Starostwie, z kartą udasz się z powrotem do Koła, a dokładnie do skarbnika w celu rejestracji i opłat. Po opłaceniu już możesz wędkować, prawda, że to proste? W razie wątpliwości lub pytań skontaktuj się z nami a wszystko jeszcze dokładniej Ci wytłumaczymy – pzwkomorniki@gmail.com.

Egzaminacyjny system informatyczny – www.kartawedkarska.pl – sprawdź swoją wiedzę.

Na skróty:
1/ Zapoznaj się regulaminem amatorskiego połowu ryb
2/ Umów się na egzamin – 601-736-241
3/ Złóż wniosek w Starostwie – pobierz wniosek
4/ Odbierz kartę w Starostwie – bezpośrednio II piętro, pok. 207 lub za pośrednictwem poczty
5/ Odwiedź naszego Skarbnika i zapisz się do koła, opłać stosowne składki
6/ Już możesz wędkować