O nas

PZW Komorniki Okręg Poznań

Koło nr. 153 Komorniki
62-052 Komorniki, ul. Staszica 30

Na dzień 31.12.2014 koło liczy 362 członków.

Historia koła

Inicjatywa założenia Gminnego Koła Wędkarskiego w Komornikach zrodziła się w maju 1993r. Pomysłodawcami i pierwszymi realizatorami pomysłu była grupka wędkarzy na czele z Św. Pamięci już Bogdanem Bandurskim i Mirosławem Jackowiakiem. W skład pierwszego zarządu koła weszli Piotr Wiśniewski, Zdzisław Anioła, Bogdan Bandurski, Feliks Jakubowski, Mirosław Jackowiak i Tadeusz Żukowski, prezesem został wybrany Piotr Wiśniewski, który pełni tą funkcję po dzień dzisiejszy.

W pierwszym roku działalności koło liczyło 51 członków. Początki nie były łatwe, należało wszystko zorganizować od podstaw. Stworzyć własną formułę działalności, zorganizować dystrybucję składek członkowskich i opłat wędkarskich, powołać uprawnioną komisję egzaminacyjną do wydawania kart wędkarskich oraz urodzoną w bólu po ciężkich egzaminach Straż Ochrony Przyrody. Był to okres bardzo ciężkiej pracy, ale jak życie pokazało było warto!!!

Minęły 3 lata, nasze koło zostało wyznaczone przez władze PZW w Poznaniu na opiekuna jeziora Rosnówko. Dodatkowo po uzgodnieniach z Wielkopolskim Parkiem Narodowym zaczynamy opiekować się jeziorem Chomęcickim. Mamy sporo wody, ale rodzi to kolejne obowiązki związane z utrzymaniem go w należytej czystości i spowodowaniem, żeby można było coś w nim złowić. Powyższe zbiorniki jak na tamte czasy były trochę zapomniane, dlatego konieczne było włożenie ogromnego wysiłku, żeby w jakiś sposób je uatrakcyjnić, dlatego pełną parą uruchomiliśmy zarybienia. Mija kolejny rok i koło liczy już 162 członków.

Mamy rok 2000, liczba członków przekracza „grubo” 200 wędkarzy. W tym samym roku rodzi się pomysł zbudowania stanicy wędkarskiej na jeziorze Rosnówko, do dziś funkcjonuje tam nasza przystań, na której organizowane są różnego typu konkursy wędkarskie. Służy ona również, jako zaplecze techniczne dla obsługi wszystkich bieżących prac wykonywanych w obrębie jeziora.

Tak mijały lata, rosła znacząco w naszych szeregach liczba nowych wędkarzy, na większą skale rozpowszechniły się zawody wędkarskie, które za każdym razem stawały się coraz bardziej atrakcyjne a to spowodowało większą ilość startujących.

Przychodzi rok 2006, liczba członków przekroczyła 320, koło staje się jeszcze bardziej prężne. Większe koło, większe finanse! To wszystko przekłada się na jeszcze większe ilości zarybień na podległych nam akwenach oraz na jeszcze większe uatrakcyjnienie działalności naszego koła.

I tak oto wkroczyliśmy w rok 2012. Nasza jednostka cieszy się z dobrej kondycji, koło ma już przeszło 400 członków i liczba cały czas rośnie, co świadczy o bardzo dobrym zarządzaniu kołem. Po tych 20-latach działalności, podsumowując możemy dziś pochwalić się ugruntowaną pozycją wśród gminnych organizacji, wzrastającą systematycznie liczbą członków, ustabilizowaną sytuacją finansową pozwalającą na prowadzenie atrakcyjnej działalności i odpowiednie dbanie o stan i wygląd naszych wód.

Na pomoc Gminy jak życie pokazało zawsze mogliśmy i możemy liczyć, należy tu mocno podkreślić, że pomogli nam w większości przedsięwzięciach, co przez te wszystkie lata realizowaliśmy – doceniamy to!

W 2013 zostaje powołana do życia sekcja karpiowa Carp Team Komorniki. Po pierwszym roku działalności można śmiało powiedzieć, że odniosła sukces. Na dzień 31.12.13 sekcja liczy 30 członków.

W 2014 roku obchodzimy oficjalne 20-lecie istnienia Koła, dla jednych to mało, dla jednych dużo, my cieszymy się, że nie zmarnowaliśmy tych lat a wręcz przeciwnie przez te wszystkie lata stworzyliśmy mocną i prężną organizację. I gwarantuje Wam będzie jeszcze lepiej…

Rok 2015. Carp Team wciąż doskonali swoje umiejętności i cały czas się rozwija, poznając co róż to nowe karpiowe wody. Dwie z nich przynoszą niesamowicie duże ryby, karpie o wadzę 29kg!!! Pierwszą łowi Paweł Wiśniewski na łowisku Nowaki koło Nysy, karp waży 29,08kg, drugą troszkę większą łowi Przemo Nowak na czeskim łowisku, karp waży 29,6kg. Tym samym poprzeczka zostaje zawieszona bardzo wysoko!

Struktura organizacyjna

Zarząd koła, kadencja 2013 – 2016:
Prezes: Piotr Wiśniewski
V-ce prezes d/s młodzieży: Arkadiusz Siejka
V-ce prezes d/s sportu: Rafał Nowak [do 2016]
Skarbnik: Paweł Wiśniewski
Sekretarz: Zbigniew Konstanciak [do 2016] – Sławomir Kowalczyk [po 2017]
Gospodarz: Piotr Idzikowski
Członek zarządu: Dariusz Poprawka
Członek zarządu: Robert Konstanciak
Członek zarządu: Łukasz Wawrzyniak

Komisja Rewizyjna:
Przewodniczący: Henryk Żuk
Członek komisji: Paweł Wojtalak
Członek komisji: Paweł Korzeniowski

Sąd koleżeński:
Marek Wietrzykowski
Paweł Golak
Paweł Szczęsnowski

Dołącz do nas

Zarząd Koła nr.153 w Komornikach, serdecznie zaprasza wszystkich wędkarzy, chcących wstąpić w szeregi naszego koła. Wiek nie ma znaczenia. Zapraszamy tych, młodszych jak i tych starszych. Na wędkowanie nigdy nie jest za późno! Proszę mi wierzyć, jest to bardzo ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu. Koło oferuje miłą atmosferę oraz zdrową rywalizację na organizowanych przez nas zawodach. U nas możesz wyrobić kartę wędkarską – pomożemy Ci w tym!

Aby wstąpić do Koła PZW nr 153 w Komornikach należy:

  1. Przynieść kartotekę z Koła macierzystego – dotyczy przeniesienia się z koła do koła – kartotekę należy dostarczyć do skarbnika
  2. Zdać egzamin, odebrać kartę i opłacić odpowiednie składki członkowskie

Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w nasze progi proszę o kontakt pzwkomorniki@gmail.com a o całej Naszej działalności dowiesz się ze strony na której obecnie przebywasz .