Wędkarski falstart

Tym właśnie określeniem możemy podsumować nasze tegoroczne przygotowania do nowego sezonu. Ze względów pogodowych nie odbyło się w zaplanowanym terminie, wyznaczonym na 6 kwietnia coroczne wiosenne sprzątanie brzegów jezior Rosnówko i Chomęcice. Wszędzie o tej porze leżał jeszcze śnieg, a tafla jeziora w najlepsze była jeszcze skuta lodem. Takie warunki raczej nie sprzyjają znajdowaniu porzuconych śmieci, oraz wyławianiu z wody pływających a niekoniecznie pożądanych dla jeziora rzeczy. W związku z zaistniałą sytuacją postanowiliśmy, że termin realizacji tego wydarzenia przełożymy o 3 tygodnie na dzień 27 kwietnia. Chętnych do wzięcia udziału w tej akcji proszę o przybycie na teren przystani w Rosnówku przy ul. 1 Maja 39 o godzinie 9.00.

Natomiast w kolejnym tygodniu, również w sobotę tj. 4 maja 2013r zapraszam wszystkich spragnionych wędkarskiej rywalizacji do udziału w pierwszych w tym roku zawodach wędkarskich o Puchar Prezesa Koła PZW w Komornikach.

Odbędą się one na łowisku specjalnym w miejscowości Bucz, położonej w powiecie wolsztyńskim. Wyjazd autobusem z parkingu przed Biedronką w Komornikach o nieprzekraczalnej godzinie 6.00. Losowanie stanowisk na miejscu nad wodą rozpoczniemy o godzinie 7.00. Wstępnie planujemy dopuścić możliwość wędkowania na dwie wędki metodą spławikową, gruntową lub drgającej szczytówki, jednak w przypadku dużej frekwencji i ze względu na ograniczoną ilość stanowisk zasada ta może zostać na miejscu ograniczona do jednej wędki. Ponieważ zawody na otwarcie sezonu cieszą się wyjątkowo dużym zainteresowaniem przekraczającym ostatnimi laty 80 zawodników, postanowiliśmy wprowadzić od tego sezonu obowiązek wcześniejszego zapisywania się poprzez zgłoszenie swojego uczestnictwa. Zgłoszenie takie jest możliwe do dnia 3maja włącznie, za pomocą wiadomości email na adres: pzwkomorniki@gmail.com lub za pomocą wiadomości sms na telefon komórkowy 507-007-911 i następuje przez podanie w tej wiadomości swojego Imienia i Nazwiska. W przypadku osób zamierzających skorzystać z transportu autobusem prosimy również zamieścić dopisek „autobus”. Liczymy, że dzięki zebranym w ten sposób informacjom będziemy mogli lepiej, sprawniej i z odpowiednim wyprzedzeniem przygotować stanowiska, zabezpieczyć właściwą ilość miejsc w autobusie, oraz będziemy mieli pewność, że nie zabraknie strawy dla nikogo spośród strudzonych w boju wędkarzy. Jestem przekonany, że oprócz długo wyczekiwanego otwarcia sezonu to właśnie perspektywa zdobycia atrakcyjnych upominków przez najlepszą 10-tkę, oraz niezapomniany smak przyrządzanego nad wodą posiłku zagwarantują nam jak zwykle dotąd wysoką frekwencję. Po zakończeniu losowania stanowisk zawodnicy będą mieli około godziny czasu na dotarcie do swojego stanowiska i przygotowanie się do turnieju. Sygnał do rozpoczęcia pierwszej tury padnie dokładnie o godzinie 8.00. Tura ta potrwa do godziny 10.30, kiedy to nastąpi godzinna przerwa na ważenie i pierwsze uzupełnienie energii. Druga tura potrwa od godz. 11.30 do godz. 14.00. Po tym czasie zważymy kolejne ryby, zawodnicy opuszczą swoje stanowiska, a komisja sędziowska podsumuje wyniki i sporządzi odpowiedni protokół. W tym czasie wędkarze oddając się kolejnej dzikiej konsumpcji oczekiwać będą na ogłoszenie wyników i poznanie zdobywcy Pucharu Prezesa.

Kolejny Puchar będzie do zdobycia również w maju, a konkretnie 26 maja w niedzielę i będzie to Puchar Wójta Gminy Komorniki. Na ten turniej również wyjedziemy autobusem o godz. 6.00 z parkingu przed Biedronką w Komornikach. Pojedziemy nad jezioro Strykowskie do miejscowości Januszewice, gdzie zawodnicy będą mogli udowodnić swoje umiejętności za pomocą jednej wędki i posługując się metodą spławikową, gruntową lub drgającej szczytówki. Zawody te rozpoczniemy o godzinie 7.00, a potrwają do godziny 12.00. Standardowo oprócz wspomnianego pucharu, do zdobycia będzie również 10 atrakcyjnych nagród. Na te zawody także proszę przysyłać zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie do 24 maja.

Serdecznie zachęcam wszystkich naszych wędkarzy oraz sympatyków tego pięknego sportu do odwiedzenia naszej strony internetowej www.pzwkomorniki.pl. Zachęcam również te osoby, które z wędkarstwem nie mieli jeszcze zbyt wiele do czynienia, ale może właśnie zastanawiają się nad tą wspaniałą alternatywą uprawiania sportu czy po prostu spełniania wolnego czasu. Można z tej strony dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań o tematyce wędkarskiej. Na bieżąco zamieszczamy też na jej łamach wszystkie aktualności, fotografie i relacje z naszych imprez.

Do zobaczenia nad wodą.

Z wędkarskim pozdrowieniem
Prezes Gminnego Koła Wędkarskiego w Komornikach
Piotr Wiśniewski